Rozhovor: Nejdéle působící hráč GTK LoL Lukáš „Esko“ Endl.

Rozhovor s Lukášem „Esko“ Endlem

„Esko“, jak ho zná pod touto přezdívkou užší česká komunita LoL, je naším nejdéle působící hráčem v GTK a prakticky je s námi od samotného vzniku LoL sekce. Je naším ADC a má nemalou zásluhu na výkonnostním vzrůstu našeho týmu.

Lukáši, jak bys zhodnotil nedělní zápas proti Inside Games academy, kterou jsme porazili dominantním způsobem?

Super zápas, čistě jsme kontrolovali hru od začátku až do konce, takže si myslím, že úplně v pohodě. Zápasová bilance 3-0, Super.

Po nedělním zápase bylo prozrazeno, že se utkáme ve středu s týmem Universe, kteří mají stejnou bilanci a jsou s námi na děleném 1.místě. Co očekáváš od toho zápasu?

Já si myslím, že úplně v pohodě. V lize jsou těžší soupeři. Hráli jsme s Universe v kvalifikaci o Challengers a porazili jsme je 2-0. Úplně v pohodě.

To se celkem divím nad takovou sebevědomou odpovědí, protože Universe mají bilanci 3-0.

To ano, ale věřím tomu. Papírově bych čekal, že výš budou spíše Vikingekrig academy nebo Dark Tigers academy, ale Team Universe bych fakt nečekal.

Tvá spolupráce s Honzou „Žaki“ Žákem je ukázkový příklad, jak by měla fungovat souhra. Kde jste se takhle sehráli?

S Žakim se známe už 4 roky. Hrajeme spolu už tři roky a teď je to druhý společný split, což se taky projevuje. Oba známe vlastní limity, co si můžeme nebo nemůže dovolit a je to vidět v těch zápasech. Jsem hodně rád, že hrajeme spolu.

Žaki byl taky nazván trenérem jako „mozek týmu“. Máš podobný názor?

Jo mám, Žaki vždycky řekne „Jdem tady. To vyjde.“ a většinou to tak je. 

Když se vrátíme lehce zpátky do minulosti, jsi jediný člen původního týmu GTK, jak jsi se k nám tehdy dostal?

Do GTK jsme se dostali s kamarády se kterýma se znám přibližně 5-6 let. Hrávali jsme totiž už dříve nějaké turnaje a časem se v LoL skupině na facebooku objevil příspěvek Nardoše (manažer GTK – LoL), že tvoří tým a nás napadlo se přihlásit o místa. Prošli jsme si pohovory i testovacím zápasem a byli jsme vybráni. 

Zanedlouho jste se dostávali do seriózních turnajů..

Je to tak. Postupně jsme se minulý rok dostali až do prvního splitu v Hitpoint 2.lize, skončili jsme v top 4, ale po něm se tým rozebral, poodcházel do jiných týmů a já jediný zůstal. Věřil jsem Nardošovi, že dokáže organizaci ještě vylepšit a zdá se, že se mu to povedlo.

Tudíž souhlasíš i s názorem, že Nardoš Vám hodně vypomáhá. Třeba i s taktikou na daného soupeře, protože týmy má nastudované a ví jak na ně.

Rozhodně. Je to tak.

Myslíš si, že momentální sestava GTK je to nejsilnější, co jsme kdy měli?

Myslím si, že jo. Sice už v minulém splitu jsme byli silní, ale ne tolik, protože jsme se spíše rozkoukávali a to i přesto jsme skončili v top 4. Ale v tomto splitu vidím větší sílu. Máme výborného topaře, kterému se stačí už jenom rozkoukat. Super Junglera. Midař je bomba a na botu jsme už sehraní. Z těchto důvodu si myslím, že jsme fakt nejsilnější.

Nardoš ve svém rozhovoru sdělil svoji ambici se dostat v budoucnu do Masters. V tomto splitu do finále. Máš to podobně?

Určitě. Od začátku splitu jsme si řekli, že se chceme dostat do finále. Dovolím si říct, že chceme vyhrát celou Hitpoint Challengers. Teď to postavení vypadá dobře, ale všechno se stejně láme až v tom Play-off.

Máš nějaký životní ambici, cíl?

Určitě bych si chtěl zahrát Masters, zase na druhou stranu bych raději preferoval se dostat někam do zahraničí. Ale kdyby přišla nabídka do Masters, tak bych ji s radostí přijal, protože by mně to posunulo blíž k mému životnímu cíli, což je se jednou živit lolkem.

Sledují to nějak rodiče, že hraješ na vysoké úrovni?

Rodiče to nijak nezajímá. Vždycky řeknu, že jdu hrát, tak ať neruší. Berou to tak, jakože to mám jako pouhý koníček.

Nardoš o tobě říká, že máš výherní povahu. V jednoduchosti, že děláš pro výhru cokoliv a nechceš se vzdát.

Nesnáším porážky. Už ve škole, když se hrála jakákoliv hra, třeba i vybika, prostě jsem nechtěl prohrát a dělal jsem pro to cokoliv. Když se třeba prohraje hra, tak já jsem schopný celý den se s nikým nebavit.

Je ti čerstvě 19 let, takže ještě studuješ přepokládám?

Ano, teď jsem v maturitním ročníku obchodní akademii na „obchodníkovi“ a bude to náročný rok i vzhledem k tomu, že máme pouze online výuku. Až v březnu se máme vrátit do školy. Není to ideální.

Zatím školu i s hraním v lize zvládáš?

Jo, úplně v pohodě.

Poslední otázka, která mně osobně zajímá. Během zápasu GTK na Hitpointu se komentátor Honza Sekanina v každém zápase připomíná, že s tebou hrál a ví, co od tebe očekávat. Tak jestli je to pravda?

Jo, my jsme spolu hráli pro srandu během off seasonů pár turnajů. Takže to je pravda.