ROZHOVOR s naším midařem Václavem „vasekfel“ Felcmanem.

S nejúžitečnějším hráčem ve dvou duelech GTK LOL týmu v Hitpoint Challengers 2021 Spring jsme se rozhodli provést rozhovor, abychom Vás mohli znova přiblížit k dění v naší organizaci, případně Vaškem jako takovým.

Vašku, v sobotu jsme odehráli dvě hry. Jedna výhra (se Stopwatch), jedna prohra (s Vikingekrig academy). Jak bys hodnotil tyto zápasy?

Na první hru s týmem Stopwatch jsme byli dobře připraveni. Nascrimmovali jsme si zápas podle toho, jak bychom se chtěli prezentovat. A to se povedlo. V druhé hře mi přišlo, že jsme byli méně připraveni. Myslím si, že jsme se až moc zbytečně soustředili na první zápas, neboť jsem tušil, že Vikingové budou paradoxně těžší. Přesto si myslím, že jsme hráli dobře i s Vikingekrig academy, ale bohužel nám nevyšel jeden play a to rozhodlo celou hru.

Pravděpodobně mluvíš o Jackiskovi, který udělal triplekill..

Jo, přesně tak. Jackisek je hráč, který je schopen převzít hru sólo a od toho playe tuhle pověst potvrdil.

Snažili jste se na to reagovat zpomalením průběhu hry a vyčkávat na správný moment, který by Vás vrátil do hry, ale ten nenastal.

Stačilo by udělat dvakrát shut down a vrátit se do hry, ale nedařilo se.

LoL komunita i členové GTK o tobě tvrdí, že máš největší formu od doby, co jsi u Nás začal. Jak to vidíš ty sám?

Za sebe můžu říct, že se mi dařilo. Dovolím si o sobě tvrdit, že jsem playmaker, který se prokazuje v pozdějších fázích hry a bývá agresivnější, protože to je pro mně přirozenější než být even nebo behind. Každopádně musím říct, že to všechno navazuje na celý tým a jak hrajeme. Kdyby se nedařilo týmu, tak bych nemohl být tolik prospěšný.

Je pravda, že tvůj styl je hodně agresivní. Kolikrát jsem tě viděl utéct s úplným minimem životů, co hra může nabídnout.

Hodně to hraju na limity, to je pravda. Myslím si, že i právě ty limity mám už dobře testované ze solo queue, které si přenáším do kompetitivní soutěže. Už vím co si můžu dovolit.

Líbí se ti styl jakým hrajete?

Líbí se mi, celkově musíme působit dost dobře. Třeba proti Stopwatch jsme odehráli early team comp, což málokterý tým v Challengers odehraje a zahráli jsme to fakt dobře. Stompli jsem to. Upřímně, máme dost na vrch se solo queue skillami. I když nemáme lepší rank v solo queue, tak si myslím, že jsme lepší mechaničtí hráči. Získáváme na více linkách leads, a potom se nám díky tomu hraje líp. Třeba naše bot linka stompluje každou hru a to se ti pak hraje snadno.

Ve středu nás čeká poslední duel v rámci prvních vzájemných zápasů s ECLOT academy. Co očekáváš od zápasu s tímto konkurentem?

Myslím si, že ECLOT nejsou nějak extra dobří, takže si věřím, že bychom je měli porazit. Mohl by to být stomp. V týmu momentálně nemají nikoho, kdo by je mohl potahat.

Vrátíme se lehce zpátky do minulosti. Jak jsi se dostal k nám do týmu?

Kontaktoval mně sám Nardoš (Manažer GTK LoL), jelikož mně viděl hrát v minulém roce za 21PHOENIX. Chtěl mně do týmu, ale musel jsem si i přesto projít tryouty a až po nich jsem se dostal do týmu.

Zmínil jsi, že jsi hrál v minulém splitu za 21PHOENIX, což mně nabádá k otázce, jestli ti tato zkušenost něco dala, vzhledem k tomu, že to byla pro tebe první kompetetivní zkušenost?

Rozhodně. Dalo mi to jiný pohled. Ukázalo mi to rozdíl mezi Solo queue a kompetetiv. Najednou si dáváš pozor na úplně jiný věci. Co se týče mého rozvoje nemůžu opomenout kouče, kteří mi tam pomáhali se zlepšit, například v solo queue.

Tvé ambice v Jarním splitu Hitpoint Challengers?

Kdybychom se nedostali do finále, byl bych zklamaný. Mám ambici s GTK vyhrát Challengers. Věřím tomu. Avšak za finále bych se taky nezlobil.

Měli jste skvělý start, díky které máme bilanci 5-1. Dělené 1. místo. Očekával jsi takový začátek ligy?

Věřil jsem nám. Přijde mi, že v Challengers není moc dobrých týmů. (smích) I když je pravda, že jsem ve Vikingekrig academy viděl velkého soupeře, ale úvod prospali. Během našeho zápasu se bohužel asi probudili. (smích)

Nardoš se ve svém rozhovoru zmínil o tobě, že jsi perfekcionalista, který dokáže řešit re-playe předešlé hry klidně i hodinu, dokud si neujasníte, jak se to mělo správně odehrát. Je to pravda?

Moc dobře vím, na co narážel. Jednou jsme řešili s týmem jeden re-play na discordu a to ne hodinu, ale tři hodiny! (smích) Ten re-play se řešil tak dlouhou, protože jsem byl naštvaný, že mně nechápali, proč jsem udělal v minulé hře jeden manévr. Celou tu dobu jsem je přesvědčoval o tom, že jsem měl dost dobrý úmysl. Po třech hodinách ho nakonec uznali a pochopili.

Jaký je tvůj životní sen?

Podobný jako u Eska. Bylo by super se stát profesionálním hráčem LoL, avšak myslím i na zadní vrátka a chci mít dodělanou školu.

Co studuješ?

Jsem na gymplu v Hradci Králové.

Po vystudování gymnázia by ses chtěl vydat na jaký druh profese, kdyby se ti náhodou ještě nevyplnil sen profesionálního hráče LoL?

Nemám to teď přesně daný. Nejspíš počítače. I.T. profese pravděpodobně.

Máš nějaké koníčky?

Hrával jsem hokej, ale všeobecně jsem dost sportovně založený. Vyzkoušel jsem si i další různé sporty a bavili mně. Například florbal, tenis, ping pong nebo dokonce windsurfing.

Hrával jsi něco soutěžně?

Hokej. Hrál jsem do 12 let nejvyšší hokejovou soutěž a můžu podotknou, že jsem i vynikal, ale pak přišlo zranění, větší dřina na trénincích a to už mně tolik nelákalo. Nijak zvlášť jsem tomu nepodléhal, bral jsem to spíše pouze jako zábavu.