Rozhovor: Jungler Marian „Majoss“ Šťastný.

„Majoss“,  člen týmu LoL GTK, který svádí nelehké souboje v Hitpoint Challengers na poli junglera. Jeho nakažlivý smích by Vás zaručeně dostal do kolen. Jedná se o hráče, který je doslova stvořený pro týmovou součinnost.

Majossi, jak bys zhodnotil minulý týden, ve kterém jsme nebyli moc úspěšní s bilancí 1-2. Vzhledem k tomu, že začátek ligy byl impozantní. Co se stalo?

Jak jsme začínali v lize a měli bilanci 5 winů, tak mi přišlo, že do toho dáváme všechno. Byli jsme koncentrování na každý zápas na 100%. Jenomže potom jsme nějak zvolnili, ubrali a zatím to není ono.

Vraťme se k jednotlivým zápasům z předchozího týdne. V zápase s týmem Eclot academy byla vidět soupeřova motivace na náš celý tým a hlavně na Vaška, díky jeho prohlášení o stompu. Dokonale se připravili a porazili nás. Jaký máš k tomu pohled?

Těžce se mi to formuluje. Oni věděli, že Vašek je takový „greedy“ a když toho dobře využijí, tak se dá lehce punishnout jeho linka. Šlo na nich rozpoznat, že jsou obrovsky motivováni.

Jak to nesl Vašek?

Ze začátku mi přišlo, že byl zaražený tou vlnou reakcí, která se na něj snesla, ale to se dalo očekávat, vzhledem k tomu co řekl. Avšak musím říct, že ještě ten den se z toho dostal a byl v pohodě.

Přejděme-li k další hře, což byl zápas s týmem Dynamo. Překazili jste jejich vítěznou šňůru 4 výher. O Dynamu se ví, že jejich styl je založený na junglerovi Petipinovi, který je nadstandartní pro Challengers ligu a vzhledem k tomu, že hraješ stejnou pozici, tak jsi se proti němu postavil ty sám a odvedl jsi dobrou práci s pomocí celého týmu. Máš k tomu něco?

Je pravda, že Petipino je výborný hráč, ale celkově tato taktika hrát pouze na jednoho hráče, mi přijde špatná. Věděli jsme, že on je jediný, který tam hrozí svou kvalitou, protože jsme si to vypozorovali z jejich předešlých her. Pořádně jsme se na něj připravili, snažili jsme si dávat wardy, ať víme kde v daný moment je. A právě tím že jsem nehrál junglera, který potřebuje farmit, jsme šli rovnou získat vedení na linkách, ve kterých jsme věděli, že jsou slabší. Následně jsme chtěli vyhrávat teamfighty. A povedlo se.

Ve včerejším zápase o 1. místo s Dark Tigers academy jste šli s agresivním draftem. Byli jste připraveni do toho jít „po hlavě“?

Měli jsme nachystaný team comp a byl jsem na něj natěšený celý den. Konečně agresivní playstyle, tak jak se mi líbí. Byla to nejzábavnější hra, co jsem letos hrál. Bohužel nám začátek nevyšel. Přišlo mi, že Vašek byl trochu zmatený.

Avšak i po nepovedeném začátku jste se vrátili do hry.

Jo, podařili se různé odchyty, ale s tímto kompem se musí vydařit začátek a ten vydařený nebyl. Škoda.

Je to tvůj první split v kariéře. Změnil ti nějak pohled na hraní LoL?

Docela dost. Před tím jsem býval hodně solo queue hráč. Většinou jsem hrál pouze na sebe. Postupným časem, kdy jsme hráli kvalifikaci a následujícími prvními zápasy v lize jsem musel změnit styl hry a být více týmový. V tomhle mi pomohl i třeba koučing od Sacrifice.

Jsi spokojený s Nardošem (manažer GTK LoL), kterému prý někdy vytváříš vrásky na čele?

(smích) Nardoš na mě má pevné nervy. Někdy nedělám věci, které by si přál, abych dělal. Ale mám ho rád. Je pohodový, umí vytvořit dobrou atmosféru před i po zápase. I díky němu jsem se výkonnostně posunul.

Ve svém rozhovoru o tobě prozradil, že máš týmového ducha.

Myslím, že ho mám. Baví mně hrát v týmu daleko víc než sám.

Můžeš popsat tvé nejsilnější stránky ve hře?

Spíš bych řekl, že moje přednost je hrát pro tým. Nevadí mi se přizpůsobit jinému playstylu nebo když tým potřebuje, abych hrál určitého championa, nestěžuji si a vezmu si ho, protože vím, že z něho může celý tým těžit. Není nic, co bych pro ten tým neudělal (smích)

Navážeme otázkou na tým. Co říkáš na takto poskládaný tým GTK LoL?

S Eskem a se Žakim se známe už dlouhou dobu, jsme sehraní a rozumíme si. Tam není problém. Co se týče Vaška a Trungiho, tak se ještě sehráváme, poznáváme, ale snažíme se najet na stejnou vlnu. Po večerech se třeba bavíme a tak různě. Máme dobrý tým.

Máš podobnou ambici s Vaškem a Eskem se dostat do finále Challengers?

Já to takhle neberu. Já hraju zápas za zápasem a dopředu se tolik nedívám. Avšak když tým chce do finále, tak jim k tomu budu chtít pomoci a nic jim nepokazit.

Chtěl bys se dostat v budoucnosti do lepších soutěží?

Určitě. Baví mně to jak sviňe. Pořád se snažím zlepšovat a postupem času bych se rád podíval někam výš.

Máš i jinou zábavu mimo LoL?

Rád hraju tenis. Po škole jsem ho chodíval hrávat s kamarády, ale teď to momentálně nejde. Ale třeba i do posilky jsem občas zašel. Jinak spíše chilluji.

Studuješ?

Jo, jsem na střední škole v Hranicích na I.T., ale upřímně mně to moc nebaví. Na kompu jsem spoustu času doma a ještě k tomu musím během školy. Moc mně to nebaví.

To znamená, že se tudy asi nevydáš v budoucnu.

No, je to dobře placená profese a to by už bavilo. Ale zatím nevím.

Třeba tohle nakonec nebudeš muset řešit a budeš se živit Lolkem.

(úsměv) Ty vole, rád bych. Jak moc bych chtěl.

Další utkání bude s Inside Games. Už se chystáte na hru?

Jo. Teď máme zpátky tu motivaci jako na začátku ligy, protože poslední hra nás hodně naštvala. Nardoš nám už analyzuje soupeře a podle jeho analýzy si nachystáme taktiku.

V jednom zápase v lize jsi byl oceněn jako MVP. Potěšilo tě to?

(smích) Měl jsem z toho radost. Moc mně to potěšilo, že mně takhle sledující zvolili MVP. Je to parádní pocit.