SHRNUTÍ GTK LOL – SPRING SPLIT 2021.

SHRNUTÍ HITPOINT CHALLENGERS SPRING SPLIT 2021.

Jak jistě víte, Gaming team Kravaře League of Legends tým se opět probojoval do Hitpoint Challengers, neboli druhé České ligy.
Byl to druhý ročník ligy, která byla poprvé oficiálně pod pravidly ERL, což například znamená, že hráči dostanou herní accounty, vedou
se podrobné stastistky, monitoruje se jejich chování a spoustu dalších věcí. To vše vedlo ke zkvalitnění ligy a jsme rádi, že se Hitpoint vydal tímto směrem.

Do ligy jsme nastoupili v nové sestavě: Trungi(top), Majoss(jungle), Vasekfel(mid), Esko(adc), Žaki(support).
I přesto, že jsme v sestavě měli nováčky, vedlo se nám hodně dobře. Při prvních pěti zápasech jsme neokusili porážku a ligu vedli.
Možná jsme tak trochu usli na vavřínech, ale i tak to po prvním kole stačilo na druhou příčku, v závěru základní části na 3. místo.

Před začátkem play-off se k našemu týmu připojil Jellou(jungle), ve kterém jak trenéři, tak i hráči viděli kvalitu. Nechtěli jsme před
play-offs nic podcenit a snažili se udělat vše pro úspěch.

Scrimms went well, play-off už ne.

V první Bo5(best of five) sérii jsme narazili na Vikingekrig Academy (pozdější vítěze) a prohráli 3:1. Jelikož se hrálo podle LEC formátu,
nebyli jsme venku ze hry, ale pokračovali do looser bracketu, kde jsme narazili na rozjetý tým Eclot academy(pozdější finalisty), kteří
měli větší chuť napsat svůj příběh a padli jsme taktéž 3:1.

Opět jsme skončili čtvrtí akorát s tím rozdílem, že tentokrát jsme chtěli víc, o to víc bylo cítit zklamání. S odstupem času to ale vidíme jinak.

Naším cílem je vytvořit co nejlepší podmínky pro hráče a umožnit jim se v lize ukázat, herně vyrůst. Povedlo se. Téměř všichni hráči dostali nabídky se porvat
o místo v některém z prvoligových týmů.

Tímto bychom chtěli všem hráčům poděkovat a popřát jim hodně štěstí, těšíme se na Vás v Hitpoint Masters!

SHRNUTÍ HITPOINT 3. DIVIZE SPRING SPLIT 2021.

Teď o něco veselejší příběh. Hitpoint se rozhodl zorganizovat první ročník 3. divize a my jsme si řekli, že už máme kapacitu na to udělat Academy tým.

Tým se stavěl okolo hráče Enettra (známého také pod přezdívkou Penettro pozn. red.), který na sobě v oganizaci pod drobnohledem trenérů už pár měsíců pracoval a udělal obrovský progres.
Doplnil ho Adamson(top) Semík(jungle) Ranver(mid) a m4tej(adc).

Tým se probojoval do uzavřené kvalifikace, kde se dostal do těžké situace. Za stavu 1:1 další výhra znamenala postup do ligy, prohra vyřazení. I přes nepříznivý vývoj zápasu se týmu podařilo
stav otočit a urvat výhru na naší stranu, možná právě tady se vytvořil “team spirit”.

V lize jsme po prvním kole byli na děleném prvním místě se skórem 5:2. Po druhém kole 12!:2. Tým se neustále zlepšoval, kluky to víc a víc bavilo a na nás čekalo play-off, kde jsme šli z první pozice.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Rulers esport, se kterými jsme si poradili 3:0. V semifinále nás čekal tým Gifted.uRage, který se umístil na 2. místě. Náš tým však ukázal kvalitu a vyhráli jsme opět 3:0.

Je to tady, GTK se konečně prokousalo přes brány semifinále a mohli jsme se připravovat na ten poslední, avšak nejtěžší krok – finále. Tam jsme narazili na tým RepreGold, který si svým poněkud kontroverzním
vystupováním znepřátelil většinu příznivců ligy. O to víc to bylo napjaté, protože se finále vysílalo na hlavním vysílacím kanále Hitpointu, Pro mnohé hráče to byla premiéra.
S obrovskou podporou fanoušků se nám to podařilo, vyhráli jsme opět 3:0. Tým nenašel přemožitele a v play-off nestratil ani jednu hru.

Pozorně si zapište jména všech hráčů, protože jsme se rozhodli, že budou reprezentovat náš tým v Summer splitu Hitpoint Challengers!
Tímto bych chtěl opět hráčům poděkovat a ukázat jim, že se tvrdá práce vyplácí.

Všem děkuji za přečtení a těším se na Vás v létě!

GTK Nardoš
Manažer sekce League of Legends.